07.04.2020
22:21
Головна|Новости|

Про що думав римський поет Ювенал,  або "в здоровому тілі здоровий дух"!

Про що думав римський поет Ювенал,  або "в здоровому тілі здоровий дух"!

Дорогі друзі по захопленню «Мастерс»!

Наш рух, як всі ми це відчуваємо, живе, розвивається і дивує! Приємно дивитися тим, хто стояв біля витоків його створення і в минулому 2019 році відсвяткував 30-річний ювілей перших офіційних змагань в Україні (це було ще в СРСР), як буквально за останні 3-4 роки в наші ряди увірвалися аматори та всі, хто вважав себе любителями «Мастерс»,  відразу перетворилися на професіоналів! Несподівано і, якщо вдуматися, заслужено.

Цей феномен аматорства сформований зусиллями тренерів і фітнес клубів в середовищі звичайних, але небайдужих до свого способу життя і здоров'я людей, в результаті якого останні починають успішно освоювати ази спортивного плавання в зрілому віці, розширювати "ландшафт" нашого руху новими, молодими, цілеспрямованими любителями, які незабаром відзначатимуть свої ювілеї.

Такий стан справ вирішує багато позитивних питань: формує спосіб життя і зміцнює здоров'я  членів руху, створює ефект пропаганди і наставництва для різних соціальних груп і, зрозуміло, підвищує масовість нашого спільного захоплення!

 

 

Мені здається, що 2020 НЕ БУДЕ винятком за яскравими подіями і досягненнями. Про всі спостереженнях і очікуваннях не скажеш, зазначу лише деякі.

Сформовано Календар «Мастерс» на 2020 рік. Він насиченіший за попередній. В Календарі УПА «Мастерс» 20 стартів, в Календарі ФПУ 3 події і двоє міжнародних змагань, що стоять окремо: Чемпіонат Європи в Будапешті і «Кубок Полісся» в Гомелі, який був запропонований білоруськими організаторами в якості місця для проведення в 2020 році першого Кубку Націй. Всього 23 старти, не враховуючи індивідуальних "вилазок" клубів на міжнародні турніри і змагання аматорів, котрі з'являються несподівано і радують такою несподіванкою всіх - від учасників до організаторів.

Про Кубок Націй треба сказати кілька додаткових слів. Це формат для професіоналів, сильних спортсменів, які будуть об'єднані не лише клубною, а й національною командою. Від держави в залік планується 20 кращих результатів, але не більше 2 від одного спортсмена і 4 естафети з подвоєним очковим результатом. Показані результати перераховуються в очки по таблиці ФІНА. Склад команд Націй необмежений. Разом з Кубком Націй 2-4 травня 2020 року організатори проводять Кубок Полісся, на якому будуть підводитись клубні підсумки. Таким чином клубам пропонується взяти участь в даній міжнародній події і поборотися за входження результатів найсильніших своїх членів в залік результатів України. Запропоновані дати змагань зручні для українського Календаря: після Чемпіонату України, перед Чемпіонатом Європи, а також довгі травневі вихідні. Остаточне рішення про проведення Кубка Націй Оргкомітетом даних стартів буде прийнято 22-23 лютого під час проходження «Балтік Кап» в Ризі. Україну в підготовці даних змагань представляє УПА «Мастерс».

П'ять Орденів "За заслуги" III ступеня. Більшість з вас вже знають, що двома Указами Президент України Володимир Олександрович  Зеленський нагородив Георгія Власовича Козиря, Георгія Дмитровича Чижевського, Віталія Олександровича Лисяка, Анатолія Анатолійовича Накльовкіна і Костянтина Миколайовича Щеглова високими урядовими нагородами за їх вагомий внесок в популяризацію спорту в Україні та видатні світові досягнення. Це яскравий взірець служіння спорту впродовж всього життя. Життя, яке спорт робить багатогранним, здоровим, насиченим та таким, що формує сенс у інших сферах розвитку людини. Їх досягнення в естафетному плаванні у віковій категорії 360+ в  2017 року стали першими і поки що єдиними у Європі та залишаються кращими у світі до цього часу.

 

 

Водночас у русі «Мастерс» побутує думка, що це є також нагорода всього українського спортивного загалу. Це є увага держави до життя і потреб спортивної галузі та її членів, до фізичного виховання людини, яке починається з дитинства і має тривати все життя! Українська плавальна Асоціація «Мастерс» та Клуб «Гаврилич Мастерс» доклали багато зусиль для здійснення цих досягнень без жодної підтримки держави, але така підтримка та увага конче потрібна!

Буду нещирим, якщо скажу, що все було легко і ніхто не допомагав. Все тягнулося ще з 2017 року, коли готувались документи: бюрократія, нерозуміння, балаканина, незважаючи на вік Чемпіонів! На цьому шляху до першого визнання державою здобутків «Мастерс» було різне, але саме головне - друзі і небайдужі члени нашого руху. Є одне багатьом відоме прізвище уродженця Кривого Рогу Олександра Перетятька. Без його харизми та вміння розмовляти від нашої громади з новими представниками влади цієї події могло б і не бути. Саша, дякую тобі!

Багато думок є з приводу того, що мав на увазі римський поет Ювенал, промовляючи свою фразу “в здоровому тілі здоровий дух”, але одна з повних відповідей - це життя цих п`ятьох українських мужів, а також повсякденні дії членів руху «Мастерс» на  шляху до життєвих та спортивних Олімпів! Це Ваш приклад для всієї країни. Приклад того, яке життя може збудувати здоровий, освічений та наполегливий громадянин!

До нових зустрічей на блакитних доріжках та неосяжних водоймах!

 

 

Президент Клубу «Гаврилич Мастерс»

Віктор Золотько

 

 

 

 

 
Отзывы