23.01.2019
23:06
Головна|Новости|

Звернення Клубу "Гаврилич Мастерс" до Міністерства молоді та спорту.

Звернення Клубу "Гаврилич Мастерс" до Міністерства молоді та спорту.

Шановні друзі!

Клуб ветеранів плавання та спорту "Гаврилич Мастерс" пропонує вашій увазі звернення, яке направляється нами до Міністерства молоді та спорту.

 

3 березня 2018 року відбулася зустріч представників Клубів «Мастерс», Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс», Асоціації ветеранів спорту України, Федерації плавання України та Міністерства.

На даній зустрічі наш клуб не отримав відповідь на запитання про причини відсутності наказу про  призначення  Головної суддівської колегії 7-х літніх Ігор пам'яті М.М. Баки з плавання в 2017 р, невключення результатів з плавання в загальний залік змагань Ігор, не дивлячись на високу оцінку рівня організації даної події учасниками змагань і представниками АВСУ, які забезпечували їх організацію відповідно до Регламенту.

 

 

У відповіді на це запитання представник Міністерства Карась О.П. намагався спотворено інтерпретувати ст. 5 Закону України  «Про фізичну культуру і спорт», переносячи відповідальність за відсутність в Міністерстві інформації (згідно Вашого листа 9532/5.4 від 06.12.2017) на громадські організації.

Нагадуємо, що статтею 5 вищевказаного Закону Міністерству надаються додаткові повноваження і права на залучення інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні поставлених завдань, а ст. 6 зобов'язує Міністерство проводити такі заходи і надавати допомогу громадським спілкам в їх організації.

Як показав даний випадок, фахівці Міністерства своїми правами та повноваженнями не скористалися і не тільки не надали допомоги в організації даних змагань, порушивши Закон та Регламент Ігор пам'яті М.М. Баки, а попросту самоусунулись від роботи.

Крім того, під час обговорення питання допуску українських спортсменів «Мастерс» на Чемпіонати світу і Європи  2018 року представником Міністерства Власковим А.А. було озвучено вимогу обов'язкового членства таких спортсменів у Федерації плавання України.

Подібні твердження суперечать Конституції України, Закону України «Про фізичну культуру і спорт», договору між Міністерством і ФПУ в яких:

- передбачена свобода вступу громадян в громадські спілки та організації;

- статтями 3 і 4 Закону «Про фізичну культуру і спорт» надані гарантії державної підтримки розвитку спорту для всіх громадян України;

- йдуть врозріз з національним статусом ФПУ,  як організації, яка отримала від держави право розвивати  даний  вид спорту  для всіх вікових і соціальних груп населення без винятку.

Подібні твердження не відповідають загальній практиці ФІНА і ЛЕН, які рекомендують національним федераціям проводити реєстрацію спортсменів, а не зобов'язувати ставати  їх членами.

Крім того, дана ініціатива демонструє особисту зацікавленість працівника Міністерства, який недавно став Президентом ФПУ, в збільшенні чисельності даної громадської організації з використанням службового становища. В якості ілюстрації інформуємо, що п'ять членів нашого клубу в 2017 році стали Чемпіонами та Рекордсменами світу та Європи, не маючи членства в ФПУ.

 

 

Виступаючи від імені громадської організації, будучи прихильником розвитку громадського сектора в організації спортивно-масової роботи в Україні, вважаю, що залучення до лав ФПУ має відбуватися без спроб використання примусових механізмів і строго на добровільних засадах, а допуск на чемпіонати світу та Європи повинні отримувати всі громадяни України, особи без громадянства, які проживають в Україні, іноземні громадяни, які підтвердили свою участь в цих змаганнях і належать до одного з плавальних клубів «Мастерс» України.

З урахуванням вищевикладеного та відповідно до ст. 3, 4, 5, 6, 20 і 54 Закону України  «Про фізичну культуру і спорт», прошу:

1. Включити результати проведених змагань з плавання в загальний командний залік 7-х літніх Всеукраїнських Ігор пам'яті М.М.Баки;     

2. Надати інформацію про результати службового розслідування за фактом порушення ст. 5, 6 Закону «Про фізичну культуру і спорт», що призвело до відсутності в Міністерстві наказу про призначення головної суддівської колегії на змагання Ігри Баки з плавання, і, відповідно до ст. 54, про відповідальність винних осіб;

3. Дати офіційні роз'яснення відповідно до ст. 3, 4 Закону «Про фізичну культуру і спорт» щодо права допуску громадян України на Чемпіонати світу і Європи в категорії «Мастерс»;

4. Перевірити відповідність положень ст. 2.1 Статуту ФПУ та ст. 3, 4,  20 Закону «Про фізичну культуру і спорт», договору між Міністерством та ФПУ, статусу "національної федерації". Надати висновок Юридичного управління Міністерства  по даному питанню.

 

 

З повагою,

 

Президент Клубу ветеранів плавання

та спорту «Гаврилич Мастерс» 

Віктор Золотько

                                                                                                                        

 

 
Отзывы
Юрій ВІЮК
Київ
09.03.2018 20:22
Доброго вечора шановні MASTERS.
На жаль констатую, що в роботі Міністерства Спорту та ФПУ нічого не змінюється ще з партійних часів Радянського Союзу. Тільки тепер роль партійного контролю перебрали на себе державні структури з метою отримання в тому чи іншому вигляді різних привілеїв. Вимога "представником Міністерства Власковим А.А. було озвучено вимогу обов'язкового членства таких спортсменів у Федерації плавання України" виглядає як "страшний сон" з брєжнєвських часів. Історія зі змаганнями "Ігор пам'яті М.М. Баки з плавання в 2017 р" не витримує ніякої критики і являє собою одну зі сторін глибокої кризи в роботі ФПУ. Вважаю, що тільки завдяки роботі ВАПК "Мастерс" та наших клубів, в Україні проводяться змагання та розвивається рух "МАСТЕРС" в плаванні. Учасники руху "МАСТЕРС" - за нами майбутнє і ми переможемо бюрократію, байдужість та перешкоди, які нам час від часу чинять державні структури. Їм не слід забувати, що вони функціонують для нас і за наш рахунок у вигляді налогів, які ми платимо до Бюджету України.
З повагою до всіх MASTERS, Юрій ВІЮК,